Klavíry a pianina značky August Förster

Logo značky August Förster


Logo August Forster

Historie firmy August Förster

Friedrich August FörsterFriedrich August Förster se narodil se 30. července roku 1829 v německém Oberseifersdorfu. F.A. Förster  se začal učit na uměleckého truhláře. Po tříletém výučním oboru začal pracovat v truhlářské dílně. Ve volném čase se věnoval opravě hudebních nástrojů a jeho vášeň se mu stala osudnou. Své studium rozšířil o obor zabývající se výrobou pian. Následně složil zkoušky jako výrobce pian a založil v roce 1859 svou vlastní firmu nazvanou August Förster. Zpočátku pracoval ve své malé dílně v Löbau sám a roku 1859 vyrobil své první piano. O tři roky později si nechal  F.A. Förster postavit malou továrnu, ve které se vyrábí tato velmi kvalitní německá piana dodnes. F.A. Förster ve svých 68 letech umírá a práci v továrně na výrobu pian a klavírů přebírá, v roce 1897, jeho syn Cäser Förster. V roce 1900 založil  pobočku továrny i v Čechách.

Druhou generaci rodu Försterů střídá v roce 1915, po smrti Cäsera, třetí generace rodiny a těmi jsou Cäserovo syn Gerhard a Manfred. Gerhard Förster zaměřil svoji činnost ve firmě na výrobu, což se projevilo především tím, že vynalezl několik čtvrttónových pian, a v pozdních dvacátých letech minulého století i elektrické piano elektrochord. Druhý syn, Manfred Förster, se zabýval spíše stránkou obchodní.

V roce 1945 došlo ke znárodnění české pobočky August Förster. Po smrti Manfreda Förstera (roku 1952) a Gerharda Förstera (roku 1966) přebírá vedení společnosti Manfredovo syn Wolfgang Förster. V 1972 pak dochází k další vlně znárodnění společnosti August Förster a společnost je transformována na státem vlastněnou společnost  „VEB Flügel-und Pianobau Löbau“. Vládnoucí ideologie se snažila potlačit jméno Förster v názvu společnosti  do pozadí. Později, tj. v roce 1976, bylo jméno Förster opět do názvu přidáno. Nový název společnosti poté zněl „VEB Förster Pianos Löbau“. Po pádu vlády Německé demokratické republiky mohl Wolfgang Förster svůj rodinný podnik reprivatizovat.

V současné době již vede tuto velmi známou společnost pátá generace rodu Försterů. Tentokrát je ve vedení žena – Annekatrin Förster.

Každý klavír a pianino značky August Förster je unikát

Německá pianina a klavíry značky August Förster patří mezi velice kvalitní hudební nástroje s dlouholetou tradicí. Všechny jsou kompletně ručně vyráběny nejzručnějšími řemeslníky, dle jejich osvědčených tradičních metod. V továrně se vyrábí nejen tradiční klávesové nástroje, nýbrž i klavíry a pianina vyráběná na přání zákazníků. Společnost August Förster zaměstnává kolem 40 zaměstnanců. V současné době vyrábí kolem 260 klavírů a pianin ročně. Společnost August Förster si zakládá především na tom, že každá součást do klávesového nástroje je u nich ručně zhotovena, což znamená především to, že každé piáno, které je zde vyrobeno, je unikát.

Vyberte si z naší široké nabídky nových i použitých klavírů a pianin značky August Förster.

Piano August Förster - model 116 D

Piano August Förster - model 116 D

Křídlo August Förster - model 170

Křídlo August Förster - model 170

 


WILLIAMS, John-Paul. Piano. Přel. M. Nejedlá. 1. vydání. Slovart, s.r.o., 2003. 160 s. ISBN 80-7209-473-4