Stěhování pianin a klavírů pomocí pianoplanu

Stěhování klávesových nástrojů je velmi náročný proces a proto se do něj nikdy nepouštějte sami. Nezkušený člověk nedokáže odhadnout, jak je pianino nebo křídlo těžké, ani to, jak je váha uvnitř klávesového nástroje rozložena.Při neodborné manipulaci by mohlo dojít k nenávratnému poškození hudebního nástroje. Zadní část klavíru je totiž mnohem těžší než přední. Z tohoto důvodu může dojít při neodborném nadzvednutí k převrácenínástroje a následnému rozbití o zem nebo k poškození rezonanční desky. Stěhování pianin bývá v praxi podstatně jednodušší než stěhování rozměrných a těžkých křídel. Hmotnost klavíru se pohybuje kolem 550 kg.

K čemu slouží pianoplan?

Některé typy klávesových nástrojů lze stěhovat klasicky po schodišti, ty rozměrnější a delší se dopravují do vámi požadovaného prostoru oknem. Na obě varianty jsme velmi dobře připraveni. Na stěhování hudebních nástrojů po schodišti používáme pianoplan, při stěhování oknem pak používáme jeřáb. Patříme mezi jednoho ze dvou majitelů pianoplanu v České republice. Pianoplan je přístroj,  který je určen pro stěhování těžkých břemen. Tento schodišťový přepravník se pro nás stal nepostradatelným pomocníkem při stěhování klávesových nástrojů k našim zákazníkům. Pianoplan dokáže dopravit piano či klavír téměř do jakéhokoliv prostoru a zároveň ušetřit práci i čas našim pracovníkům. Snadné ovládání na řídící páce a elektromagnetická brzda u řízení pohonu zaručuje maximální bezpečnost při stěhování.  Pianoplan umožňuje velmi přesné pohyby, dokáže se otočit i ve velmi úzkém prostoru, což patří jednoznačně mezi jeho velká pozitiva.  Podívejte se sami, jak pianoplan vypadá a jak se používá v praxi.

Jak vypadá pianoplan?

 Pianoplan

Zdroj obrázku: www.up-down.de | Pianoplan

Jak se pianoplan používá?

Video - používání pianoplanu v praxi

Jak probíhá stěhování pianin a křídel?

Při stěhování klávesových nástrojů je také velmi důležitá příprava před samotným stěhováním. Nejprve se musí zabezpečit všechny choulostivé části klávesového nástroje proti pohybu, stejně tak i víko klavíru a stojánek na noty. Poté se musí piano zakrýt ochranným povlakem a pevně převázat popruhy. Z křídla se následně sejme basová noha a křídlo se položí na delší basovou stranu. Z klavíru se pak odstraní i další dvě nohy a je pod něj zasunut posuvný stěhovací vozík. Po dopravení křídla na vámi požadované místo se opačným postupem zase postaví na všechny nohy a připraví k vašemu hraní.

Díky našim dlouholetým zkušenostem se stěhováním klávesových nástrojů a modernímu vybavení dokážeme přestěhovat piana všeho druhu, běžné klavíry i křídla pro koncertní účely.